Pořídili jste vánoční dárky na dluh?

obrázek

Velké pokušení, snadné pořízení

V období před vánocemi na nás ze všech stran útočily reklamy na nejrůznější zboží a služby. Snažily se vzbudit dojem, že to či ono musíme mít a pokud na to zrovna nemáme, tak to přece není žádný problém. Dají nám to na splátky!

Nákup na splátky, nebo platba kreditkou

Nákup na splátky nebo s využitím kreditní karty je v podstatě to samé. V obou případech je to nákup na dluh a záleží na podmínkách splátkové společnosti, nebo na podmínkách banky, která kreditní kartu vydala.

Splátky mohou být bez navýšení, v takovém to případě slouží jako magnet na přilákání klienta a následném využití jiné už placené služby. Stejně tak kreditky mívají  bezúročné období. Pokud v tomto období vrátíme vyčerpané peníze, pak se z nich neplatí žádný úrok.

Splátky, splátky a zase splátky

Když využijeme kreditní kartu a nezvládneme ji splatit v bezúročném období, potom začne nekonečné splácení. Úrok na kreditních kartách bývá kolem 20%. Výše splátky je nastavená tak, že se splácí hlavně úrok a samotný dluh ubývá jen velmi pomalu.

U splátkového prodeje bývá situace podobná. Jedna splátka navíc nevypadá nijak děsivě, ale když si to porovnáme s jinými možnostmi financování, tak už to taková sláva není.

Jak z toho ven a neplatit víc než je nezbytné

Pokud splácíte dluh na kreditce, k tomu ještě kontokorent na běžném účtu, případně i nějaké zboží pořízené na splátky, potom vám může hodně finančně ulevit konsolidace půjček. Jedná se o sloučení více půjček do jedné s nízkým úrokem. Nebývá vyjímkou, že měsíční splátky klesnou i o polovinu a to už je v rozpočtu znát.

Zavolejte mi a společně najdeme řešení

Můžete mi zavolat nebo napsat a domluvit si schůzku u dobré kávy.

Kontaky najdete dole pod článkem nebo v záložce Kontakt zde

Richard Šimek
Richard Šimek
Pojištění, Investice, Úvěry
Připravím nabídku pojištění včetně porovnání napříč trhem.
Při výběru investičních produktů kladu důraz na dostupnost vložených prostředků, jejich zhodnocení a nízké poplatky.
Pomáhám klientům zbavit se nevýhodných úvěrů a získat lepší podmínky u nově sjednávaných.

Přihlášení k odběru novinek

Zadejte Email a už Vám neuteče žádný článek. Novinky rozesílám jedenkrát měsíčně a z jejich odběru se lze kdykoliv odhlásit.

Please wait...

Děkuji, přihlášení proběhlo úspěšně!