Jak zvýšit šance na schválení úvěru

obrázek

Zamítla vám banka půjčku?

Může to mít několik příčin. Nejčastěji mezi ně patří nějaký závazek po splatnosti, nebo nedostatečné příjmy. S obojím se dá pracovat a nemusí to být definitivní konec vašich nadějí na získání úvěru u klasické banky. Půjčovat si u různých splátkových společností, které neprověřují bonitu klienta může být drahé a nebezpečné.

Závazky po splatnosti

Záznam v registru ve kterém banky ověřují historii žadatelů o půjčky nemusí být automaticky stopka pro úspěšné vyřízení žádosti o úvěr. Na trhu je mnoho bank a každá má svá kritéria pro posuzování žádostí o úvěr. To co u jedné neprojde u druhé může mít šanci na úspěch. Vždy záleží na tom o jaký prohřešek v platební morálce se jedná. Jinak se budou dívat na vynechanou splátku kreditní karty a jinak na nepovolené přečerpání účtu do mínusu třeba o padesát korun, které se stalo jednou nedopatřením a neopakuje se pravidelně každý měsíc.

Nedostatečné příjmy

I v tomto případě to nemusí automaticky znamenat konec. Je rozdíl v tom, jestli ty příjmy skutečně nemáte a vytloukáte klín klínem, nebo jestli jsou jen „optimalizované“ pro účely například daňového přiznání.

V prvním případě bych určitě nedoporučoval brát si další úvěr a místo toho bych se zaměřil na hledání úspor a dalších dodatečných příjmů.

Pokud příjmy máte, ale z jakéhokoliv důvodu nemůžete doložit potvrzení od zaměstnavatele, případně daňové přiznání u podnikatelů, stále máte šanci získat solidní bankovní úvěr. Hlavní podmínkou je nemít nějaký zásadní zápis v registrech. A pokud už tam nějaký zápis máte, co nejrychleji závazky po splatnosti doplatit.

 

Pro pomoc s vyřízením úvěru mě neváhejte kontaktovat. Telefon a email najdete dole pod článkem. Můžete také využít kontaktní formulář.

Richard Šimek
Richard Šimek
Pojištění, Investice, Úvěry
Připravím nabídku pojištění včetně porovnání napříč trhem.
Při výběru investičních produktů kladu důraz na dostupnost vložených prostředků, jejich zhodnocení a nízké poplatky.
Pomáhám klientům zbavit se nevýhodných úvěrů a získat lepší podmínky u nově sjednávaných.

Přihlášení k odběru novinek

Zadejte Email a už Vám neuteče žádný článek. Novinky rozesílám jedenkrát měsíčně a z jejich odběru se lze kdykoliv odhlásit.

Please wait...

Děkuji, přihlášení proběhlo úspěšně!