Úrazy na lyžích

obrázek

Nenechte si pokazit zimní dovolenou nečekaným účtem za následky kolize na sjezdovce! Cestovní pojištění vás ochrání nejen v cizině.

Co mě může stát nemalé peníze

Velkou finanční zátěž jistě bude představovat zásah Horské služby. Ta je u nás pro naše občany zdarma, protože je hrazená z veřejných zdrojů. To ovšem neplatí v zahraničí, kde bývá většinou provozována soukromými firmami a není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Průměrné náklady na běžnou záchrannou výpravu bývají v řádech desítek tisíc korun. Je-li však zapotřebí helikoptéra náklady vzrostou na statisíce. Nezapomínejme, že zahraničím se rozumí i Slovensko.

Náklady na vyproštění a záchranu jsou součástí cestovního pojištění.

Co když někoho zraním

Stát se to může celkem snadno. Chvilka nepozornosti na sjezdovce a srážka s jiným lyžařem je dílem okamžiku. Zde je velká pravděpodobnost, že se poškozený bude dožadovat náhrady za ušlý zisk po dobu léčení. K tomu se může přidat i jeho pojišťovna, která se bude chtít také na někom zahojit.

V náš neprospěch bude hrát jazyková bariéra, šok z prožité situace a často neochota zúčastněných domluvit se na míře zavinění.

Také tyto náklady kryje pojištění odpovědnosti, které je součástí cestovního pojištění.

Co když se zraním sám

Základní ošetření ve zdravotnickém zařízení je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Může nás však zaskočit spoluúčast na úhradě nákladů za léčbu v zahraničí. Před tímto nás také ochrání cestovní pojištění.

Další volitelnou položkou cestovního pojištění může být pojištění trvalých následků úrazu a smrti, pojištění zavazadel, pojištění storna zájezdu, zpoždění letadla, asistence vozidla pokud jedeme autem a mnohé další.

Jak nastavit cestovní pojištění

Cestovní pojištění představuje v celkovém rozpočtu na dovolenou zanedbatelnou položku. Proto se na něm vzhledem k rizikům, před kterými nás chrání, nevyplatí šetřit.

Lze pojistit i rizikové aktivity. Tyto se dají pojistit buď na celou dovolenou, nebo jen na určité dny, kdy se jim budeme věnovat.

Léčebné výlohy je dobré nastavit na neomezený limit a z volitelných položek určitě nevynechat odpovědnost s dostatečně vysokým limitem. Další položky je možné zvážit podle toho jakou cestu plánujeme.

Pro sjednání pojištění mi napište nebo zavolejte.

 

Richard Šimek
Richard Šimek
Pojištění, Investice, Úvěry
Připravím nabídku pojištění včetně porovnání napříč trhem.
Při výběru investičních produktů kladu důraz na dostupnost vložených prostředků, jejich zhodnocení a nízké poplatky.
Pomáhám klientům zbavit se nevýhodných úvěrů a získat lepší podmínky u nově sjednávaných.

Přihlášení k odběru novinek

Zadejte Email a už Vám neuteče žádný článek. Novinky rozesílám jedenkrát měsíčně a z jejich odběru se lze kdykoliv odhlásit.

Please wait…

Děkuji, přihlášení proběhlo úspěšně!