Vyznáte se v kartách?

obrázek

Platební karty se dělí na kreditnídebetní. Debetní kartou čerpáme vlastní peníze a kreditní kartou si půjčujeme peníze od banky.

Bezúročné období

Kreditní karty zpravidla mívají takzvané bezúročné období, které bývá různě dlouhé podle podmínek banky, která kartu vydala. Často to bývá mezi 45 a 54 dny. Pokud peníze vrátíme do této lhůty, tak se nepočítá žádný úrok. Po této lhůtě však nastupuje úrok 20-30%

Nekonečné splácení

Pokud jsme nestihli vrátit peníze v termínu pro bezúročné splacení dluhu, tak nám banka napočítá úrok 20-30% a to je v porovnání s běžným úvěrem hodně. Navíc bývá splátka nastavená nízko, tak že jsou spláceny hlavně úroky a samotný dluh ubývá jen pomalu.

Pokud nemáte možnost vyčerpanou částku rychle doplatit, vyplatí se tento dluh refinancovat za běžný úrok, který bývá podle výše úvěru hodně pod 10%. Samozřejmě lze spojit více různých úvěrů dohromady a tím výrazně ušetřit.

Banka mi nabízí předschválený úvěr

Nespoléhejte na předschválené úvěrové limity, které vidíte v internetovém bankovnictví, kde jen stačí kliknout a máte peníze na účtu. Tato varianta je rychlá, pohodlná, ale za to se platí vyšším úrokem než obvykle dostanete při osobní žádosti.

 

Pro více informací, nebo pro vyřešení Vašeho požadavku a vyřízení úvěru mi zavolejte. Kontakty najdete dole pod článkem.

 

Richard Šimek
Richard Šimek
Pojištění, Investice, Úvěry
Připravím nabídku pojištění včetně porovnání napříč trhem.
Při výběru investičních produktů kladu důraz na dostupnost vložených prostředků, jejich zhodnocení a nízké poplatky.
Pomáhám klientům zbavit se nevýhodných úvěrů a získat lepší podmínky u nově sjednávaných.

Přihlášení k odběru novinek

Zadejte Email a už Vám neuteče žádný článek. Novinky rozesílám jedenkrát měsíčně a z jejich odběru se lze kdykoliv odhlásit.

Please wait…

Děkuji, přihlášení proběhlo úspěšně!